Pokaż przykład MUSIC ON THE HEAD: Sound-1002 hi-fi -in search of the lost chord.

piątek, 6 kwietnia 2012

Sound-1002 hi-fi

Sound-1002 hi-fi


   Taki tam analogowy tunerek. Przytargany swego czasu z giełdy, wymagał wymiany trzech żaróweczek podświetlających skalę. A po wymianie zaświecił tak:


   Prawda, że ładnie? Tunery analogowe mają tą wyższość nad swoimi cyfrowymi braćmi, że duża, podświetlona skala wygląda o wiele lepiej niż jakikolwiek wyświetlacz z bezdusznymi cyferkami. No i to kręcenie gałą, szumy, dostrajanie... Ileż to razy ten efekt był (i jest!) wykorzystywany w muzyce. Ot, chociażby "Forgotten Sons" Marillion. Nasze dzieci już nie będą wiedziały skąd to się wzięło. Przecież radio jest z Internetu!
   Sprzęcik ma swoje lata, co zresztą widać po zastosowanych złączach. Nie ma tu współczesnych chinchy, tylko stare, okrągłe złącze do podłączenia wzmacniacza (do dziś stosowane chyba tylko przez Naim'a) oraz płaskie gniazda antenowe.


   A poniżej kilka zdjęć ze środka, czyli to, co tygryski lubią najbardziej :-)


   Tutaj od strony kondensatora strojeniowego:


  A tu z drugiej strony:


4 komentarze:

 1. Naim stosuje wyjscia mn.zbalansowane w swoich urzadzeniach :)...ale pamietam tez stare poczciwe DIN-y, protoplasty CHINCH-ów :)...fajny tunerek..magia analoga to jest to..od 12 lat nie mam juz tunera bo i radio nie to :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładnie zaświecił, a efekt kręcenia gałą,
  tak na szybko z pamięci, z polskich wykonawców, wykorzystano na płycie zespołu Perfect Live April 1'1987

  OdpowiedzUsuń
 3. Quid, to gniazdo to właśnie jest DIN! Gniazda zbalansowane są inne.

  OdpowiedzUsuń