Pokaż przykład MUSIC ON THE HEAD: Lesja i Muzyky -Zielone wino -in search of the lost chord.

niedziela, 8 kwietnia 2012

Lesja i Muzyky -Zielone wino

Lesja i Muzyky


   A to ciekawostka! Szczeciński zespół grający muzykę folk z pogranicza dwóch narodów -ukraińskiego i polskiego. Wszystkie piosenki na płycie to aranżacje ukraińskich pieśni ludowych cudownie zaśpiewane właśnie w tym języku przez Lesję. Cóż się dziwić -dziewczyna pochodzi ze Lwowa i właśnie ta jej wschodnia wrażliwość połączona z niesamowitym głosem tworzy niezapomniany, otulający klimat tego albumu. Naprawdę polecam wam z całego serca tą płytę. Zajrzyjcie na stronę zespołu www.lesjaimuzyky.pl i tam posłuchajcie kilka dostępnych utworów. Sami się przekonacie.
   Jak dla mnie, głos wokalistki w połączeniu z zespołem to jak haust świeżego, wiosennego powietrza po mroźnej zimie. To jak pierwsze promienie słońca ogrzewające zmarzniętą ziemię. Albo jak następna transza unijnej pomocy dla Grecji :-)

PS
Muszę się pochwalić. Mam płytę z autografami muzyków!


2 komentarze:

  1. Ricardo de Barcelona12 kwietnia 2012 08:39

    Nie słyszałem ale bym posłuchał tym bardziej, że w zeszłym roku byłem na Ukrainie wprawdzie głównie na Krymie ale przejeżdżaliśmy również przez Lwów. Płyta jest dostępna w sklepach?

    OdpowiedzUsuń
  2. Niektórych utworów możesz posłuchać pod podanym linkiem. A jeśli chcesz płytę, to nie ma sprawy -mogę ją załatwić. Nie wiem gdzie można ją zdobyć w "oficjalnym" obiegu, ale u mnie masz ją bezpośrednio od zespołu. Koszt 30 zeta. Kontakt ze mną przez profil :-)

    OdpowiedzUsuń