Pokaż przykład MUSIC ON THE HEAD: Internetowe Zajawki vol.8 ACCUSST Audio -in search of the lost chord.

wtorek, 24 kwietnia 2012

Internetowe Zajawki vol.8
ACCUSST Audio

ACCUSST Audio


   To jeden z najpiękniejszych wzmacniaczy słuchawkowych jakie kiedykolwiek widziałem. Prawda, że wygląda wspaniale? A jeśli dodam, że powstaje w Polsce, to pewnie będziecie zaskoczeni tak samo jak ja byłem, gdy się o tym dowiedziałem. Można go dostać na aukcji za 4200 zł, albo zamówić u producenta. Każdy wzmak jest produkowany na zamówienie i może być dostosowany do wymogów klienta. Ten tu prezentowany jest przystosowany do współpracy ze słuchawkami o impedancji 32-600 omów i może oddać 500mW mocy (pewnie przy obciążeniu 600 omów, ale tego producent nie podaje).
   Aby dostać się na stronę producenta należy kliknąć tutaj.
   Napisałem do producenta z zapytaniem o zgodę na publikację zdjęć wzmacniacza. Otrzymałem ją i dodatkowo Pan Kozieł napisał dlaczego nie jest podane przy jakiej impedancji wzmacniacz oddaje 500mW mocy. Oddajmy mu głos:

"Mam jedynie drobną uwagę odnośnie tekstu - brak informacji o mocy w zależności od obciążenia zależy od założeń ustalanych z Klientem. Temat jest na tyle rozległy że należało by w kontekście konkretnego rozwiązania układu podać konkretną normę DIN pomiaru.
Wzmacniacz jest wstanie generalnie wygenerować moc sinus do prawie 1W w najmocniejszej wersji, niestety nie wiele słuchawek jest w stanie oddać "wytrzymać" taką moc nie wspominając o zniekształceniach na membranach  - dodatkowo szersze zagadnienie w kontekście zależności pozostałych parametrów wzmacniacza.
Postanowiłem z uwagi na różnice wynikające w zależności od ustaleń z Klientem posługiwać się informacją ogólną wskazującą moc jako dochodzącą do 0,5W. Jednakże pragnę podkreślić, że głównym przyświecającym mi celem była/jest jakość dźwięku, oczywiście zapas mocy jest jednym z narzędzi ale nie celem.
W związku z powyższym prosił bym o dodanie, że moc jest wynikiem ustaleń indywidualnych z Klientem i dochodzi do 0,5W."

   Pozostaje tylko mieć nadzieję, że ten piękny przedmiot oprócz doznań estetycznych dostarcza równie silnych wrażeń z płynącego przezeń dźwięku. Czego serdecznie zarówno producentowi, tak i przyszłym użytkownikom serdecznie życzę.

7 komentarzy:

 1. Zawsze mnie intrygowało w przypadku audiofilskich rozwiązań, a takim jest ten wzmacniacz, jakie tak naprawdę są koszty użytych do konstrukcji podzespołów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiesz, ciężko określić koszt budowy takiego urządzenia tylko na podstawie ceny użytych elementów. Spójrz na samą obudowę, jeśli jest starannie wykonana (a to obiecuje producent) to już masz dobrze ponad tysiaka skromnie licząc.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie interesują same koszty komponentów. 400 złotych? Czy jeszcze mniej?
  Wiem, że jakość wykonania, pomysł, promocja itp, to również są koszty.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podałem link do strony producenta -zawsze możesz się zapytać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie odpowiem na pytania, pozdrawiam jk.

  OdpowiedzUsuń