Pokaż przykład MUSIC ON THE HEAD: Archive -Noise -in search of the lost chord.

poniedziałek, 20 lutego 2012

Archive -Noise

Archive   Po świetnym "You All Look the Same to Me" zespół nagrał płytę z muzyką filmową, a w 2004 roku ukazał się "Noise". Album o podobnym brzmieniu do "You All..." z podobnie malowanym klimatem, chociaż nie ma tu takich kobylastych utworów jak "Again" czy "Finding It So Hard". Najdłuższy "Waste" trwa nieco ponad dziewięć minut.
   Czy warto posłuchać tej muzyki? Ba, koniecznie! Archive nie schodzi z poziomu poprzedniej płyty, lecz konsekwentnie płynie wcześniej obranym kursem. Mimo braku hitu na miarę wspomnianego wcześniej "Again", to cały album wypełnia muzyka z której ciężko wybrać lepsze lub gorsze piosenki. Moim absolutnym numerem jeden jest jednak "Love Song". Skromnie, delikatnie, rozpoczynająca się piosenka, która potem przechodzi w elektroniczno gitarowy jazgot (Noise?), tylko po to, żeby przejść do spokojnego zakończenia...

PS
Jak widzicie, płyty wróciły z powrotem na Edgara :-)

3 komentarze:

 1. To wstyd, że znam Archive tylko z nazwy??:) Chyba muszę w końcu posłuchać bo ostatnio występuje zmasowane "archiwowe" uderzenie zarówno na blogach jak i fb.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszymy się, że EDGAR powrócił :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rolu, nawet się nie przyznawaj!
  Yerzu :-)

  OdpowiedzUsuń