Pokaż przykład MUSIC ON THE HEAD: 13.12.1981-13.12.2011 -in search of the lost chord.

wtorek, 13 grudnia 2011

13.12.1981-13.12.2011

LUC -39/89 -Zrozumieć Polskę

   Na dzisiejszy wieczór wybrałem znów płytę LUC-a. Pisałem o niej już tutaj. Wiecie, w sumie nie chciałem ruszać polityki na mojej stronie. Ale przeglądając blogi kolegów widzę, że ta data nikomu nie umknęła. Więc też dorzucę swoje trzy grosze.
   Dziś w Trójce słyszałem wywiad z premierem, którego nazwisko zaczyna się na M. Powiedział on kiedyś, że chciałby, żeby ta data kiedyś kojarzyła się ludziom z zakończeniem negocjacji akcesyjnych z Unią Europejską, a nie z ogłoszeniem stanu wojennego.
   Pierdol się, Panie eM. Po moim trupie.

3 komentarze:

 1. Stanu wojennego nie pamiętam, nie mam prawa bo nie było mnie jeszcze na świecie. Mi ta data kojarzy się głównie z corocznymi kłótniami i spięciami. Polacy to dziwny naród. To samo 11 listopada - zamiast cieszyć się z odzyskania niepodległości kłócą się, obrzucają gównem, zwalają jedni na drugich, biją rodaków, demolują stolicę. Popierdolone towarzystwo...

  Z reguły nikomu źle nie życzę ale chciałbym żeby w końcu szlag trafił niektórych z tej starej przed89rocznej politycznej gwardii. Może w końcu oczyściłaby się atmosfera z tej nienawiści i zakłamania. Szczególnie chodzi mi tu o jednego chorego mąciciela i podjudzacza. Za resztą też wybitnie nie przepadam ale ten to mnie wybitnie wkurwia:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Żeby zakończyła się ta cała chryja z oskarżeniami kto co robił w tamtym czasie i jaką ma teczkę (i na kogo!), to musi minąć ze dwa pokolenia. Włącznie z moim :-/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ricardo de Barcelona15 grudnia 2011 10:12

  Ja pamiętam, dlatego wcześniej pisałem o demonizacji. Ktoś kiedyś powiedział, że rozsadziliśmy RWPG od środka a teraz rozsadzimy UE i pewnie tak będzie. Wolność to współcześnie przereklamowany slogan służący politycznej zabawie.
  A NAJLEPSZE CO WYMYŚLIŁ CZŁOWIEK TO MUZYKA i najlepiej tylko tym się zajmować.

  OdpowiedzUsuń