Pokaż przykład MUSIC ON THE HEAD: Tiamat Wildhoney -in search of the lost chord.

poniedziałek, 21 stycznia 2013

Tiamat
Wildhoney

Tiamat


   Wreszcie ją mam :-) Dawno temu pisałem, że kaseta z "Wildhoney" mi wsiąkła i od tamtej pory chciałem sobie kupić ten album na CD. I jakoś nigdzie go nie mogłem dostać! Dopiero ostatnio pojawiło się kilka reedycji wcześniejszych płyt kapeli, chyba dzięki premierze ich nowego albumu "The Scarred People". Cały czas biję się z myślami, czy kupić to ich najnowsze dzieło, ale "Wildhoney" jakoś tak samo wskoczyło mi w ręce :-) Co się dziwić? Uwielbiam tą płytę! Ma w sobie potężną moc która niesie ze sobą spokój i ukojenie. To przepiękna, przestrzenna muzyka która wymaga od słuchacza pełnego zaangażowania i wysłuchania od początku do samego końca. Potem już nie musi się dziać nic... Potrzeba chwili ciszy na zebranie myśli i powrót do rzeczywistego świata.
   To wydanie jest poszerzone o kilka dodatków. Jak widać na zdjęciu poniżej właściwa płyta (w normalnym pudełku, na szczęście!) jest wsunięta w papierową kopertę z dodatkową kieszonką, w której umieszczony został dodatkowy CD z koncertem, który do tej pory był dostępny na DVD "The Church of Tiamat". I to jest ten fajniejszy dodatek. Oprócz tego na płycie z oryginalnym albumem wydawca dorzucił dodatkowo sześć utworów, które wcześniej znalazły się na EP-ce "Gaia". No niby fajnie -zawsze to dodatkowa muzyka. Ale, jak napisałem to wcześniej, ten album wymaga chwili ciszy po ostatnim akordzie "A Pocket Size Sun", która służy ochłonięciu organizmu,  pełniejszemu przeżyciu i przetrawieniu dopiero co usłyszanej muzyki. A tu nagle nam wskakuje ponownie "Gaia". Zakłóca to trochę magiczną celebrację tego genialnego albumu.


1 komentarz:

  1. Potwierdzam - płyta jest genialna i to w całości, trzeba słuchać od początku do końca. Mam pierwsze wydanie i jak zobaczyłem na wielkiej wyprze w kolporterze kolejne wydanie (nie te) to nie mogłem się oprzeć. Ale faktycznie dodatkowe nagrania od razu po zawartości zasadniczej irytują.

    OdpowiedzUsuń