Pokaż przykład MUSIC ON THE HEAD: Piersi Powrót do raju -in search of the lost chord.

niedziela, 9 września 2012

Piersi
Powrót do raju

Piersi


   Nie bez powodu słucham sobie dziś tej kasety. Z uwagi na szum, jaki się zrobił po Kukizowym wpisie na Facebooku o blokadzie jego nowej płyty w polskich rozgłośniach radiowych (moja ukochana Trójka jednak puszcza nową piosenkę!) sięgnąłem po jeden z jego wcześniejszych albumów. 
   Kurcze, jakie to wszystko aktualne! Niby wydane w roku 1995, ale jak się słucha na przykład "Powróćże komuno" albo "Nudzi mi się" to jakby się nic nie zmieniło! Polityczne to są kawałki, nie ma co... Ale zarzucić Kukizowi odchyłkę tylko na prawo to duuuże nadużycie! O nie, on potrafi walnąć zarówno po czerwonych, jak i po czarnych. If-you-know-what-I-mean. Są też numery lżejsze, jak na przykład ""Maryna" czy "Zośka" -oj, to jest świetny kawałek! A przedstawiona tu wersja "Jestem Ajron Men"? Plastikowa, przerysowana, wręcz paskudna! A jednak doskonale pasująca do tej kasety! Cholera, chyba trzeba jednak zakupić najnowsze dzieło Kukiza... To człowiek-instytucja. Nie może być źle!

PS

   Dziś ostatni dzień MTSKM 2. Jeszcze Dirk na swoim Rockomotive umieścił ciekawy tekst o swoich kasetach, oraz Nikt po lekkim nieporozumieniu dołączył do naszej akcji na blogu Wywoływanie duchów, ale dziś pozostaje tylko otworzyć piwko i puścić swoją ulubioną kasetę!
   Do północy można wysyłać jeszcze prace konkursowe. A jutro podsumowanie tegorocznej edycji. 

2 komentarze:

  1. Właśnie chciałem się zgłosić, że u mnie jest obiecany tekst, ale widzę, że już wszystko obadane. Dzięki za podlinkowanie ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja z braku sprzętu kasetowego w domu i czasu niestety się nie podłączyłem:)
    "Powrót Do Raju" jest genialny. Pamiętam jak w podstawówce tego słuchałem. Ogólnie Kukiz chyba najlepiej radził sobie w latach 90tych łącząc różne gatunki itp. Do dzisiaj mogę sobie puścić kilkanaście razy "Oszukałaś mnie" czy jako ciekawostkę znajomym "Rodzinę słowem silną":)

    OdpowiedzUsuń