Pokaż przykład MUSIC ON THE HEAD: Rigor Mortiss -in search of the lost chord.

wtorek, 3 lipca 2012

Rigor Mortiss

Rigor Mortiss


   Kilka dni temu mój syn dwuletni otworzył szafkę z kasetami (czasem mu pozwalam, jak jestem obok niego), wyciągnął tą na zdjęciu powyżej i powiedział do mnie "Tato pa, pupa!" czyli "Tato patrz, pupa!". No i miał chłopak rację! Ale, co mnie zaskoczyło potwornie, popatrzył chwilę na pudełko, poobracał w rączkach i... odłożył na miejsce!!! "Rośnie meloman!" -pomyślałem. Nieczęsto zdarza się żeby łobuz cokolwiek odłożył na miejsce, przeważnie trzeba za nim łazić i zbierać cudowności z podłogi, żeby samemu sobie nogi nie skręcić.
   Ale skoro latorośl swoimi łapkami sięgnęła po Rigor Mortiss, to znak, że trzeba materiału posłuchać. Więc siedzę sobie w słuchawkach i przy okazji szukam w sieci jakichś informacji na temat kapeli. Bo z tego co pamiętam to była pierwsza i ostatnia pozycja w dorobku tej grupy. Zresztą, więcej informacji na temat zespołu uzyskacie zaglądając do bloga Piotra K.
   Muzyka zawarta na kasecie, jeśli patrzeć przez pryzmat lat dziewięćdziesiątych brzmi nawet nieźle, zwłaszcza, że to był debiut zespołu. Aż szkoda, że nie poszli dalej. Naprawdę, to był zalążek ciekawego industrialnego projektu. 

6 komentarzy:

 1. kompletnie nie znam kapeli, ale okładka przednia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic dziwnego, że nie znasz... To jedyny album wydany przez grupę. Pochodzi z roku 1993 i chyba nigdy nie był wznawiany.

   Usuń
  2. takich jednokasetowych projektow wowczas bylo duzo...to byly lata 90-te - czas poszukiwac przez polskie zespoly swojego stylu...wielu niestety nie przetrwalo /Blitzkrieg, Jezebel Jazz, Kopula Mundi, itd/

   Usuń
 2. J.Saudek zrobił te zdjęcie zdaje się...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, autorem zdjęć jest Jan Saudek, Kubeł & Ewa i Dieter Wolf.

   Usuń
 3. Oo, Saudeka nie kojarzymy?
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Saudek

  A "Rzucam w Ciebie Patrząc Kto Pierwszy Podniesie Swoje Dłonie" swego czasu wciągnęło niczym studnia. "Oczy - wszyscy je posiadają ,a tak niewielu patrzy nimi głęboko i głębiej..." Piękna w swej brzydocie, nieznana i przeoczona przez rynek płyta, do spółki z "Copula Mundi"..
  I chwała Temu kto w SPV zadecydował o wydaniu tego materiału.

  wiem kto to był... :->

  OdpowiedzUsuń