Pokaż przykład MUSIC ON THE HEAD: Art of noise -Daft -in search of the lost chord.

sobota, 10 września 2011

Art of noise -Daft

Art of noise

   A oto jedna z moich kaset, która została nagrana wtedy, kiedy to jeszcze było legalne. Ale czy jeszcze jest? Czy pójdę siedzieć za tą taśmę? A jak przyznam się, że mam takich jeszcze około setki, to co? DOŻYWOCIE????
   Wtedy oczekiwanie na nadawaną w Trójce całą płytę było pewnego rodzaju świętem. Należało mieć przygotowaną kasetę C-90 i C-60, bo prowadzący mówił, że utwory zostały tak podzielone, żeby zmieściły się na jednej stronie kasety dziewięćdziesięciominutowej, lub też na dwóch sześćdziesięciominutowej. I szybko trzeba było włożyć odpowiednią kasetę, wcisnąć REC+PLAY+PAUSE i czekać... Przewijałem na ołówku rozbiegówkę, tak, aby trafić od razu z nagraniem na taśmę, ale też tak, aby nie było słychać charakterystycznego dźwięku pojawiającego się, gdy głowica zaczynała nagrywać. Więc jeszcze kawałek rozbiegówki był widoczny przez otwory w kasecie, ale od razu szła za nią właściwa taśma. A wszystko po to, aby nie uciąć pierwszego kawałka.
   Ta kaseta jest wyjątkowo dobrze nagrana i nawet nie tak bardzo zajechana! Dobrze się trzyma :-) A Art of noise to jedna z grup, które zaliczam do swojego osobistego kanonu. Nie zdobyła chyba żadnej większej popularności, ale ja ją lubię. utworów nie przytoczę, bo, jak widać, jest zapisany tylko tytuł płyty, a nie będę teraz się podpierał wiedzą z netu. Nie o to chodzi.
   Muzyka wciąż brzmi świeżo, nie słychać upływu lat. Dalej robi wrażenie, dalej czuję granie nie tylko w środku głowy, ale też w sercu. Czyli wszystko jest w jak najlepszym porządku.

PS

TAK!!! Jeszcze są szaleńcy, którzy wciąż się dołączają do MTSKM! Dziś jest to be_red z blogiem:
Gdyby wszystkie słowa
Jutro kończy się tydzień świętowania. Ale nie lamentujcie!! Za rok wrócimy jeszcze potężniejsi!

Z OSTATNIEJ CHWILI!!
Dołączył do nas quid ze swoim blogiem
Ocalić od zapomnienia -serdecznie witamy na pokładzie MTSKM!

4 komentarze:

 1. doaję twój blog do siebie kolego. Lubie to co robisz i jak to robisz. Pozdrawiam
  be_red

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki serdeczne za dobre słowo :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja równiez..pozdrawiam :)

  w kontkescie kaset to mam jeszcze cała mase kaset nagrywanych na przelomie lat 80-tych i 90-tych w tzw."Studiach nagran" mieszczacych sie przy wypozyczalniach plyt CD /tak tak..były takie, gdy jeszcze nie istnialy hologramy na plytach i prawo ;)/..wybieralo sie konkretna plyte..mozna bylo przyniesc swoja kasete ewent.kupic na miejscu /osobiscie wolalem przynosic swoje chromowki/ i wybrac system zapisu /dolby B albo C/..
  oczywiscie radio i wlasne nagrania to byla podstawa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Takich kaset mam raptem kilka -nie miałem kasy za bardzo na takie fanaberie. Samo kupienie lepszej kasety już było wydatkiem, zwłaszcza, że tych kaset też trochę mam.

  OdpowiedzUsuń