Pokaż przykład MUSIC ON THE HEAD: Tangerine Dream Quantum Gate -in search of the lost chord.

piątek, 3 listopada 2017

Tangerine Dream
Quantum Gate

Tangerine Dream


   Troszkę się przedłużyło czekanie na "Quantum Gate", nieprawdaż? Po wydaniu w 2016 roku EP-ki "Quantum Key", o której pisałem tutaj, zespół zapowiadał wydanie nowego albumu jeszcze w 2016 roku, ale premiera krążka nastąpiła dopiero we wrześniu 2017. Rok poślizgu. Może przez to zyskała muzyka? Pod koniec recenzji "Quantum Key" pisałem, że aż strach się bać nowego materiału, skoro EP-ka była tak udana. No cóż, po pierwszym odsłuchu QG nie byłem aż tak zachwycony muzyką zawartą na krążku. Płyta zawiera dwa kawałki z EP-ki, reszta to premierowy materiał w którym wyróżnia się na plus długi, 13 minutowy "Sensing Elements". To pulsująca elektroniczną energią podróż po muzycznych przestrzeniach generowanych przez syntezatory. Najmniej interesujący jest za to "It Is Time to Leave When Everyone Is Dancing"- to jakaś koszmarna syntetyczna dyskoteka... Utwór ma się nijak do struktury i klimatu całego albumu. Klimatu, który jest konsekwencją poprzedzającej go EP-ki, więc może dlatego nie wydaje się być aż tak dobry -poprzedniczka już przygotowała słuchaczy do tego, co może się znaleźć na pierwszym albumie z nowym materiałem powstałym już po śmierci Edgara Forese.


6 komentarzy:

 1. Tak jak napisałem na innym forum po "Quantum Key", ktoś powinien zgasić światło z nazwą Tangerine Dream jeśli chodzi o nowy materiał ...
  Jako ciekawostka, w ramach dni filmu niemieckiego w Kinie Zamek, 15.12.207 r. o godz. 18:00, seans z filmem Margarete Kreuzer pod tytułem "Revolution of Sound.Tangerine Dream"(Tangerine Dream. Rewolucja dźwięku.)

  pozdrawiam

  peter

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz podać link do tego ciekawego wydarzenia?

   Usuń
  2. http://www.kinomuza.pl/muza_events/623

   zgodnie z życzeniem ...

   Usuń
  3. https://officyna.art.pl/pl/aktualnosci/pokaz/297/aktualnosci

   Usuń
  4. https://wiadomosci.szczecin.eu/artykul/kultura/najnowsze-kino-niemieckie-w-szczecinie-juz-w-grudniu

   - najpełniejsza informacja

   peter

   Usuń