Pokaż przykład MUSIC ON THE HEAD: Audio Planet -in search of the lost chord.

poniedziałek, 12 października 2015

Audio Planet

AudioPlanet   W niedzielę wybrałem się z rodzinką na targi "Wszystko dla domu" organizowane w szczecińskiej hali MTS. Oglądając propozycje wystawców nie spodziewałem się raczej, że znajdę coś ciekawego dla siebie, więc tym większe było moje zaskoczenie gdy ujrzałem stanowisko z kolumnami AudioPlanet. Grały na tyle ciekawie, że postanowiłem przyjrzeć im się z bliska i porozmawiać z panem Dariuszem Szeligą, który jest ich producentem. Co ciekawe, jest to sprzęt powstający w Szczecinie, co bardzo mnie ucieszyło, gdyż nie spodziewałem się, że w moim mieście ktoś zajmuje się produkcją sprzętu audio.
   AudiPlanet jest manufakturą produkującą kolumny na zamówienie klienta (czarna para widoczna na zdjęciu powyżej już została sprzedana) a ceny oscylują okolicach 20000 złotych. Drogo? Cóż, patrząc na jakość wykonania i zastosowane przetworniki Scan-Speaka można uznać, że cena ma swoje uzasadnienie. Posłuchałem sobie przez chwilę muzyki płynącej z AudioPlanet i mimo tego, że przecież była to hala, więc warunki akustyczne były tragiczne, to muszę przyznać, że dźwięk był bardzo miły dla ucha. Dostałem propozycję odsłuchu sprzętu w bardziej przyzwoitych warunkach i kto wie, może skorzystam :-) Wtedy na pewno zdam relację na MOTH z tego wydarzenia.
   Jeśli temat Was zainteresował i chcecie się dowiedzieć czegoś więcej o kolumnach, to musicie się uzbroić w cierpliwość. W sieci nie znalazłem żadnych informacji o producencie, ani o jego produktach, a adres internetowy www.audio-planet.pl jest jak na razie "under construction".
   Poniżej kilka fotek, które strzeliłem wystawionym kolumnom. Zdjęcia niestety marnej jakości, ponieważ były robione telefonem. Ale, jak to powiadają, najlepszy aparat fotograficzny, to taki, który akurat jest pod ręką (nawet, jeśli to tyko zwykła komórka, hehe).
1 komentarz:

  1. Najciekawsze jest to że koszt wyprodukowania owej czarnej pary, to około 1500 złotych. :)

    OdpowiedzUsuń