Pokaż przykład MUSIC ON THE HEAD: MTSKM 4 podsumowanie -in search of the lost chord.

niedziela, 7 września 2014

MTSKM 4
podsumowanie   Tegoroczny MTSKM, prowadzony wraz z portalem StereoLife, okazał się być niesamowicie owocną celebracją! Oprócz codziennych postów o ważnych dla mnie kasetach i sprzętach, na StereoLife ukazał się tekst informujący o rozpoczęciu obchodów, pojawił się także poradnik "Jak wybrać magnetofon" a w dziale vintage można poczytać o ciekawych Walkmanach :-) Poza tym, poprzez Facebooka wpisy te były udostępniane przez wielu sympatyków magnetofonów kasetowych, o tak zwanych lajkach już nawet nie wspominając, bo też zebrało ich się trochę :-) Cholera, może jednak przełamię się i założę dla MOTH jakąś facebookową stronkę. Co o tym myślicie? 
   Oprócz tego nie wypadało by nie wspomnieć o blogu "Gdyby wszystkie słowa", którego prowadzi be_red, człowiek, który dwa lata temu wygrał w konkursie z okazji MTSKM2 magnetofon Akai GXC-710D. Jak widać tutaj magnetofon wciąż pracuje, a właściciel dumny z jego posiadania. To cholernie cieszy!
   Jest jeszcze jedna, dosyć niespodziewana sprawa dotycząca naszego święta. Otóż, pod stroną "Pierwszy raz na MOTH?" ukazał się ciekawy komentarz, który ośmielę się zacytować w całości: "Bry. Mam do pozegnania ok. 100 kasetek. Chyba w guscie rednacza ;) Chetnie przekaze. Prosze o pilny kontakt ***** zanim wyjda do dziada." Nie mogłem przejść obok takiej informacji obojętnie. Skontaktowałem się z twórcą tego komentarza, z Artem, czego wynikiem była taka paczuszka:


   Jak widać, obrazek będący na początku naszego podsumowania jest własnie rysunkiem z tej paczuszki. A co było w środku? Same cudowności! Zresztą sami spójrzcie:


   Po rozpakowaniu całości okazało się, że jest tam 124 kasety, z czego większość oryginalnych, z muzyką raczej cięższego kalibru. Czyli zajebistą :-) Było też trochę polskiego punka, a całość możecie obejrzeć poniżej (do zdjęcia rozłożyłem wszystkie taśmy na podłodze, teraz już stoją pięknie poukładane na półeczce):


   Kasety są w dobrym stanie, kilka wymagało przełożenia do właściwych pudełek, a całość przetarcia szmatką. Własnie słucham sobie Opeth z tego zestawu, brzmi świetnie (jak na kasetę). Ogarniając ten przepiękny prezent od Arta zastanawiałem się, jak mógłbym mu się odwdzięczyć, jak podziękować za fatygę. W końcu łatwiej byłoby wystawić taśmy na śmietnik niż trudzić się z pakowaniem tego do kartonu (wyszła paczka 8 kilogramów!).
   Jednym co mogę zrobić, to oświadczyć, że od dzisiaj oficjalnym logo każdej edycji Międzynarodowego Tygodnia Słuchania Kaset Magnetofonowych będzie poniższy obrazek. To z szacunku dla Ciebie, Art. Dzięki, chłopie, za tą paczuszkę!


   Moi drodzy! W tym roku kończymy, lecz pamiętajcie, w przyszłym roku, w pierwszy poniedziałek września, zaczynamy zabawę znów! Stay tuned!

3 komentarze:

 1. Piszę tą drogą, bo nie mam innego kontaktu...
  Be_redzie! Mam "Give'em help" Repostora na kasecie!
  kontakt do mnie jest u mnie na stronie. W razie zainteresowania zgranie do mp3 nie będzie problemem. Pozdrawiam wszystkie kaseciarki, kaseciarzy i kaseciątka ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. ale ci się trafiło też bym chciał dostać takie rarytasy kasetowe!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kasety super sam posiadam ultra od depeche mode i zazdroszcze sehnsucht rammsteina z świetnym du hast i engel. W oczy rzuciła mi się kaseta beavis i butthead jak pamiętam cher nagrała z nimi piosenke. Są oni legendą mtv i jest to debilnijsze od south parku a zarazem mega śmieszne polecam obejrzeć a mordy beavisa nie da się zapomnieć.

  OdpowiedzUsuń