Pokaż przykład MUSIC ON THE HEAD: Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 4 -in search of the lost chord.

poniedziałek, 1 września 2014

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 4

MTSKM4


   Już po raz czwarty zapraszam wszystkich do poświęcenia tych kilku dni na dwudziesto-trzydziestoletni skok w przeszłość i odkurzenie kaset magnetofonowych. Może przypomnicie sobie dawno zapomniany zespół? Może z mężem/żoną posłuchacie po latach waszego ulubionego kawałka? A może przypomnicie sobie co robiliście, gdy rolki kasety niewinnie przesuwały taśmę nad głowicą starego Kasprzaka? Oj, chyba ktoś się właśnie zarumienił!
   W tym roku MTSKM obchodzimy razem z portalem StereoLife. Zajrzyjcie tam koniecznie! Będzie kilka publikacji związanych z magnetofonami, może dowiecie się czegoś ciekawego?  Oczywiście na MOTH w tym tygodniu pojawią się posty o sprzęcie kasetowym, który posiadam. Zajrzyjcie też do starszych notek związanych z naszym świętem. Można znaleźć link do quizu o walkmanie, a tutaj dowiecie się dlaczego Edgar tak bardzo polubił ten nośnik ;-) A jeśli chcecie się dowiedzieć, jak to się wszystko zaczęło, to warto zajrzeć tutaj.
   Oprócz tego zapraszam wszystkich do umieszczania postów na swoich blogach lub informacji na profilach w mediach społecznościowych na temat MTSKM. Jeśli coś napiszecie na temat obchodów, dajcie znać, wspomnę o tym (i podlinkuję) u siebie!

8 komentarzy:

 1. Czy szanowny Autor ma zamiar namawiac takze do chodzenia boso, unikania fryzjera i jedzenia miesa na surowo? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehe... Mięso lubię, okres unikania fryzjera mam dawno za sobą, a łażenie boso... Nie próbowałem, ale jakoś sobie tego nie wyobrażam ;-)

   Usuń
 2. http://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2014/09/e46bb769-5ec2-4cc8-81fd-738aa501a264_original.jpg

  OdpowiedzUsuń
 3. Sony CFS-W430L. Mam go od połowy lat 90tych :)
  Odpalamy. 3,2,1... Działa! To co by tu... coś z tamtych czasów.. O, mam. Tomek Kubiak: "Out of environment space" - czy ten materiał doczekał się w ogóle wydania na CD?

  OdpowiedzUsuń
 4. Wczoraj spędziłem wieczór ze słuchawkami na głowie, w decku dwie kolejne SA-90 z nagraniami z winyla - SBB "pamięć", jakiś Davies, Drum Dreams Bartkowskiego i Kaja Dancewicz. Jakość taka sobie, zwłaszcza że źródłem był bardzo lichy gramiak Technicsa a i płyty nieco sfatygowane ale ... nie o to tu chodzi, bo kaseta to nie pogoń za jakością, to tylko nietypowa i staroświecka zabawa w słuchanie muzyki, tak jak w gramofonach, bez skakania po kawałkach, bez wybierania ciekawszych fragmentów, od początku do końca.

  John 1.5 V

  OdpowiedzUsuń
 5. jestem jak co roku

  http://gdybywszystkieslowa.blogspot.com/2014/09/big-cyc-golonka-flaki-i-inne-przysmaki.html

  be_red

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiedziałem, że na Ciebie można liczyć :-)
   A jak się spisuje Akai? Gra jeszcze?

   Usuń