Pokaż przykład MUSIC ON THE HEAD: Lao Che Koncerty w Trójce -in search of the lost chord.

poniedziałek, 10 lutego 2014

Lao Che
Koncerty w Trójce

Lao Che


   To szósty album w dyskografii grupy, ale pierwszy koncertowy! Nagrany został w studio Polskiego Radia imienia Agnieszki Osieckiej w październiku 2013 roku, więc całkiem niedawno :-) Zespół zagrał nie tylko piosenki z ostatniego albumu, ale praktycznie z każdego jaki wydał. Jedynym wyjątkiem jest "Powstanie Warszawskie" co raczej nie dziwi, bo to zamknięta opowieść z której ciężko ot, tak zagrać jakiś fragment. A jak brzmią "Koncerty w Trójce"? Bardziej gitarowo niż na studyjnych płytach. Są wstawki samplerowo-elektroniczne, ale raczej tworzą tło do muzyki, a nie samą treść. Całość wydaje mi się zagrana z odrobinę szybszym tempem niż wersje studyjne. Najbardziej rzuciło mi się to na "Hydropiekłowstąpieniu".
   Ogólnie rzecz biorąc, to fajna i ciekawa płyta, zespół doskonale sobie radzi z graniem na żywo, a i sama publiczność wydaje się być zachwycona. A to chyba właśnie o to chodzi, nie?

2 komentarze:

  1. to 10 album w serii /po mn.Armii, Brygadzie Kryzys, Renacie Przemyk itd/..swietny pomysl z tymi plytami moim zdaniem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta płyta czeka u mnie na odtworzenie w kolejce na półce.
    Porównam z tym co radio nadało, ciekawe jak bardzo wydawca ingeruje w dźwięk.

    OdpowiedzUsuń