Pokaż przykład MUSIC ON THE HEAD: REM Part Lies, Part Heart, Part Truth, Part Garbage 1982-2011 -in search of the lost chord.

niedziela, 30 grudnia 2012

REM
Part Lies, Part Heart, Part Truth, Part Garbage 1982-2011

REM


   Pamiętacie, pisałem kiedyś przy okazji opisu płyty Up o rozpadzie REM. W komentarzu wspomniałem o zakupie pożegnalnej płycie zespołu -oto i ona. Album składa się z dwóch płyt, książeczki z tekstami piosenek oraz komentarzami członków grupy o poszczególnych utworach. Doskonałe uzupełnienie do muzyki. A zwłaszcza do tej pozycji będącej niejako pożegnaniem z fanami. Chociaż nie tylko, ponieważ osobom po prostu lubiącym REM, nie posiadającym ich całej dyskografii ten album będzie doskonałym skondensowanym źródłem wiedzy o ich muzyce. To w końcu czterdzieści utworów i to na dodatek naprawdę rewelacyjnie nagrane.
   Muzyka świetna, książeczka też, ale samo WYDANIE woła o pomstę do nieba. Oczywiście jest to tylko tekturowe coś z dwoma przegródkami. W jednej jest tylko płyta:


   A w drugiej... W drugiej jest upchana płyta wraz z książeczką! To już przegięcie!


   I jak tego używać bez uszkodzenia którejś z części zestawu? Na szczęście znalazłem rozwiązanie. W Rossmanie można kupić pudełka na dwie płyty CD o rozmiarze slim. Świetny patent, nie zajmuje dużo miejsca, a krążki czują się o wiele bezpieczniejsze niż w tych kartonowych wytłoczkach.


   Do tego obowiązkowa foliowa okładka, o której pisałem w moim poradniku Jak dbać o swoje płyty CD? i całość wygląda teraz tak:


   -Co to za naklejki? -ktoś zapyta. Otóż to take moje małe zboczenie. Gdy na folii ochronnej są jakieś naklejki dotyczące płyty, to wtedy je delikatnie odrywam i naklejam na te okładki ochronne... Myślę, że to fajniej wygląda, że niby tak oryginalnie było...
   Tylko się nie śmiejcie, dobra?

PS
Cóż, mój następny post dopiero po nowym roku, więc życzę Wam, Drodzy Czytelnicy, oby rok 2012 się nigdy nie powtórzył i ten następny, 2013, potrafił zaskoczyć nas zarówno muzycznie, jak i w każdym innym aspekcie żywota :-) Oby zawsze pozytywnie!

4 komentarze:

 1. Koszyk przecenowy w media?;)

  OdpowiedzUsuń
 2. mam podobnie z tymi naklejkami...ale naklejam na pudelko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To nie zboczenie, chyba każdy tak robi :D
  Wydanie rzeczywiście kiepskie, ale przynajmniej można tanio dorwać... Ale nie kupuję żadnych best-ofów R.E.M.a, osobiście zamierzam zebrać całą dyskografię.

  OdpowiedzUsuń