Pokaż przykład MUSIC ON THE HEAD: "Spalam się" jeszcze raz -ale na CD -in search of the lost chord.

niedziela, 25 marca 2012

"Spalam się" jeszcze raz -ale na CD

Kazik


   Nie tak dawno słuchałem sobie "Spalam się" na kasecie, co opisałem tutaj. Wynikła wtedy mała dyskusja o dostępności tego albumu na CD i ewentualnej możliwości nabycia takowego. "Hej, ale ja chyba mam to na krążku!" -pomyślałem i przekopałem swoją szafkę z płytami. I znalazłem! Tyle tylko, że chwalić się raczej nie ma czym, bo to na 99% pirat. Tyle, że pirat kupiony w legalnym komisie jakieś 15 lat temu. Mało tego, gdy za niego płaciłem byłem święcie przekonany, że kupuję normalną, legalną płytę!
   Czemu uważam, że to nielegalne wydanie? Ano, bo książeczka wygląda tak:


   A nie powinna być w środku taka... biała! Poza tym sam wydruk okładki jest paskudny -jakby z nieskalibrowanej drukarki kolorowej.
   Sam krążek wygląda całkiem dobrze:


   I ma takie wybite numerki:


   No więc jak, to pirat, czy nie pirat?

6 komentarzy:

 1. pewnie ktoś zgubił poligrafię i sobie "odbił".

  OdpowiedzUsuń
 2. W latach 90tych to wszystko było możliwe - legalne pirackie kasety itp itd:) Ale miałem pisać o czymś innym. Kiedyś, gdzieś (chyba w Białej Księdze) Kazik wspominał taką sytuację: podczas jazdy samochodem wyłapała go policja, wypisali mandat, później któryś policjant zajarzył, że to Staszewski i poprosił go o autograf po czym dał mu piracką płytę (chyba Melassę) do podpisania:)

  OdpowiedzUsuń
 3. matriks wskazuje na utentyczny krazek...mam Golden Life "Midnight Flowers" z tego samego okresu /1991/..tez wydanie ZIC ZAC /ZIC 0007/ i tez CDT Berlin /tlocznia z niemiec/...poligrafia rowniez 2 kartkowa ale w tym przypadku zadrukowana wewnatrz...

  mozliwe ze tak jak pisze MNS ktos zagubil poligrafie i jest zastepcza....nie sadze ze wowczas piraci podrabiali matriksy org.krazkow...

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyglada na oryginał. Były dwa tłoczenia, pod tym samym numerem katalogowym, to drugie, jest na płycie "lustrzanej" nie niebieskiej, inny jest trochę ukłąd napisów na nośniku

  OdpowiedzUsuń
 5. ja mam oryginał na CD , w środku jest zdjęcie kazika z papierosem po lewej stronie wkładki , oraz bardzo małym drukiem podziękowania przechodzace z lewej na prawa strone + pare innych info.. trochę sie chwaląc dodam że mam tez ten album na winylu ... ale od dłuższego czas przymierzam się do wystawienia go na allegro :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ktoś podpowie - swoją CD mam z napisem GZ D40206 (wychodziłoby że to GZ Media w Czechach chyba) + napis ZIC ZAC 009, wkłada dwustronnie drukowana - wydaje sie oryginał - ale ten Berlin z komentarzy powyżej mnie myli????

  OdpowiedzUsuń