Pokaż przykład MUSIC ON THE HEAD: Audioteka -4 żywioły -in search of the lost chord.

czwartek, 18 sierpnia 2011

Audioteka -4 żywioły

Music on the head -Audioteka


   Kupiłem sobie dziś M|I. To takie pismo. Widziałem je wczoraj pierwszy raz w życiu, więc po powrocie do domu zajrzałem sobie na stronę www.monotyperecords.com i zobaczyłem, że rzecz traktuje o polskiej scenie elektronicznej muzyki awangardowej. "To coś dla mnie!" -pomyślałem, i dziś pobiegłem szybko do empiku po gazetę. A w środku płyta! Właśnie ta, co na zdjęciu.
   Album powstał w ramach projektu PARKOWANIE, w 4 edycji w roku 2010, która odbyła się w Parku Oliwskim w Gdańsku. Zwiera cztery kompozycje będące dźwiękowymi pejzażami czterech żywiołów Ziemi: ognia, wody, ziemi i powietrza. Każdy utwór jest kolażem powstałym z obróbki nagrań terenowych z różnych zakątków Ziemi. 
   Jaki dźwięk ma ogień, woda, ziemia i powietrze? Można chwilę się nad tym zastanowić, słuchając tej płyty. Utwory są pełne przestrzeni, spokoju, na próżno w nich szukać gwałtownej ekspresji. Muzyka zupełnie inna niż wszystko inne :-) Nie każdy to przetrawi, nie każdy nawet wysłucha do końca. Awangarda, kolaż, muzyka konkretna, totalny odpał. Ja lubię. I dobrze mi z tym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz