Pokaż przykład MUSIC ON THE HEAD: Sony WM-F1 -in search of the lost chord.

poniedziałek, 6 marca 2017

Sony WM-F1


   Z tym modelem walkmana mam pewien problem. Posiada on wbudowany tuner FM, ma niższy numer niż uznawany za pierwszego walkmana z radiem Sony WM-F2, a data jego debiutu na rynku jest podawana różnie. Radiomuseum twierdzi, że był to rok 1982, a Pocketcalculator że 1983. Tam też tłumaczą niższy numer faktem, że mógł być on dostępny najpierw tylko na rynku japońskim, ale nie jestem pewien czy to prawda. Także sprawa pierwszeństwa, który z nich był pierwszym przenośnym kaseciakiem z tunerem FM jest dyskusyjna. Może by napisać do Sony, jak było naprawdę? Muszę o tym pomyśleć!

Grafika na klapie trochę wytarta... 

   WM-F1 nie jest jakimś szczególnie pięknym modelem. Obudowa jest wykonana z plastiku, aczkolwiek nie można jej odmówić trwałości -wszak urządzenie przetrwało w dobrym stanie ponad trzydzieści lat! Urządzenie umożliwia odtworzenie kasety, przewijanie w obie strony oraz obsługę  taśm metalowych. Można też podłączyć dwie pary słuchawek. Jak widać na zdjęciu poniżej walkmana można było nosić na dwa sposoby: na odłączanym pasku, albo klasycznie przypiętego do spodni za pomocą klipsa. 

Pasek oraz klips umożliwiał noszenie walkmana na dwa sposoby.

   Porównanie WM-F1 z WM-F2 wypada zdecydowanie na korzyść tego drugiego. Mimo, że oba są podobnej wysokości, to WM-F2 jest węższy i bardziej płaski. Poza tym jego obudowa jest wykonana z metalu i już na pierwszy rzut oka widać, że jest to produkt wyższej klasy. 

Z boku widać duże klawisze do sterowania walkmanem.

Podobnie jak w WM-F2 skala radia jest umieszczona na górnej ściance.

Z otwartą klapką na kasety.

Górna ścianka: radio, regulacja głośności i dwa wyjścia słuchawkowe.

Tak wygląda chyba najlepiej.

Porównanie z WM-F2: wysokości takie same.

Tu widać, że jednak WM-F2 jest smuklejszy.

I jeszcze takie ujęcie z boczku. Prawda, że ładne?

3 komentarze:

  1. Thanks for sharing, nice post! Post really provice useful information!

    Giaonhan247 chuyên dịch vụ mua đồng hồ amazon vận chuyển ship hàng từ mỹ về việt nam giá rẻ uy tín cùng với kinh nghiệm mua hàng trên amazon hay dịch vụ gửi hàng đi mỹ giá rẻ của dịch vụ mua hàng trên ebay ship về VN.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobry Den davam si obiednat a bivam vysny hrusou162cd

    OdpowiedzUsuń