Pokaż przykład MUSIC ON THE HEAD: Nocny Kochanek- Hewi Metal -in search of the lost chord.

poniedziałek, 6 czerwca 2016

Nocny Kochanek- Hewi Metal

Nocny Kochanek


   O zespole pierwszy  raz usłyszałem, gdy kumpel z pracy zagadnął mnie, czy znam taki kawałek "Piątunio". Nie wiedziałem w ogóle o czym mówi, więc w domciu zacząłem Deezerowe poszukiwania i okazało się, że rzeczony numer jest jednym w utworów na płycie "Hewi Metal", a sam zespół jest projektem stworzonym przez członków grupy Night Mistress, w którym po prostu robią sobie jaja ze wszystkiego jak leci :-) 
   Do tej pory takie prześmiewcze projekty kojarzyły mi się z kapelami, które grają jako-tako, ale tekstami próbują nadrobić braki warsztatowe, lub też świadomie odpuszczają sobie warstwę muzyczną, ale skupić uwagę słuchacza na przekazie. Tutaj jest zupełnie inaczej :-) Muzycznie jest kapitalnie, to stary metal spod znaku Iron Maiden, chociaż jak słucham "Wielkiego wojownika" to normalnie słyszę, jak Nocny Kochanek robi sobie bekę z Blind Guardian! I może dlatego to mój ulubiony kawałek z tego albumu, hehe. Jest też obowiązkowa metalowa ballada, "Zaplątany", która jest o... heh, nie napiszę o czym, sami se posłuchajcie, bo warto. A potem znów mocno, szybko i gitarowo. Może nie jest to muzyka, którą można słuchać w kółko, ale takie wrzucenie na uszy raz w tygodniu (w Piątunio na przykład) bardzo poprawia samopoczucie :-)


3 komentarze:

 1. Nienawidzę Cię :D teraz cały czas siedzi mi we łbie "skończył się czas by walić w gaz..." :) Teksty wymiatają, a muza... co będę CI pisać... już poraz enty odsłuchuję i nie mam dośc :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Od jesieni poprawiają mi humor kilka razy w tygodniu. Ostatnio w Toruniu zaliczyłem ich live - polecam !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ps. Mam płytkę z dedykacją + podpisy wszystkich muzyków :)

   Usuń