Pokaż przykład MUSIC ON THE HEAD: Voo Voo Wszyscy Muzycy To Wojownicy -in search of the lost chord.

środa, 28 listopada 2012

Voo Voo
Wszyscy Muzycy To Wojownicy

Voo Voo


   Samo granie Voo Voo jest klasą samą w sobie. Czasem sobie myślę, że to zespół będący od prawie zawsze ostoją porządnej muzyki, nigdy nie schodzącej poniżej pewnego dosyć wysokiego poziomu. Mam ich kilka płyt i każda jedna jest tylko potwierdzeniem tej tezy.
   Tak jest i tym razem. Grupa pod kierunkiem Pana Waglewskiego zabiera nas na wyjątkową wycieczkę po meandrach prawdziwego, lekko charczącego rocka. Ten klimat czuć w całej płycie i w pierwszej chwili podejrzewałem, że coś mi nawaliło i sprzęt zaczął lekko przesterowywać. Czyli charczeć. A to nieprawda! To tak ma być, materiał został nagrany na raz bez żadnej edycji i po prostu brzmi tak, jak na koncercie. Ba, brzmi, jak żadna inna płyta (zwłaszcza koncertowa!) w mojej skromnej kolekcji.
   No cóż, dzisiejszy wieczór należy do wojowników z Voo Voo!

4 komentarze:

 1. No cóż mogę dodać? Twórczość Pana Wojciecha Waglewskiego jest niezmienna. „Proste” rockowe granie i wyśmienite teksty. Nigdy nie zapomnę, jak dawno temu, gdy na szczecińskich Juwenaliach robiłem z Leszkiem za sekcję baletową :) podszedł do nas w swojej nieśmiertelnej brązowej skórze i normalnie zagadał. Gdzieś w przepastnych magazynach powinienem mieć Jego autograf na etykiecie piwa :)
  A wracając do wojowników, jest to płyta nagrana analogowo !!!! na TAŚMIE !!! i stąd te niepowtarzalne brzmienie. Podobno Pan Wojciech musiał ustąpić młodszym Waglewskim w trakcie tworzenia i sporo dobrego materiału schował do szuflady. A poza tym, to jest skandal, że ponad miesiąc po premierze „Nowej płyty” jeszcze nie wysłuchałem jej całej :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Niedawno w Maglu Wojciech Waglewski mówił, że dobrą piosenkę można posłuchać najwyżej trzy razy, a jak jest z tą płytą?
  Widzę, że reklamy zawitały już na front okładek - masakra.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko trzy razy? Może dlatego, żeby się nie osłuchała i nie zbrzydła... Kiedyś potrafiłem jednego albumu słuchać w kółko tygodniami!

   Usuń
  2. Ja też do wielu płyt wracam po wielokroć dlatego mnie ta wypowiedź trochę zirytowała. Może muzycy na muzykę mają inne spojrzenie. Bardziej jednak podejrzewam go o nadmiar płyt w domu, więc nie wraca do tych raz, dwa, trzy razy przesłuchanych po tym jak schowa je w piwniczce.

   Usuń