Pokaż przykład MUSIC ON THE HEAD: Internetowe Zajawki vol.9 Robimy Internety! -in search of the lost chord.

sobota, 12 maja 2012

Internetowe Zajawki vol.9
Robimy Internety!

Robimy Internety!


   Bardzo ciekawa akcja, o której dowiedziałem się na blogu Dwóch Znudzonych Facetów. Sam pomysł należy do autora bloga jestKultura.pl i on też wymyślił takie oto reguły:


 • Linkujesz do pięciu wartościowych autorów (bloger, vloger, podcaster, grunt aby był fajny)
 • Nie chodzi o ich wielkość, nowość czy też wpływowość, są od tego osobne zestawienia a nie chcę mnożyć bytów. Chodzi o pięć stron (znowu: blogów, vlogów, Twój wybór), które w ostatnim okresie fajnie Ci się odbierało. Tyle :)
 • Będzie bardzo super, jak każdy link opatrzysz krótkim komentarzem, by było łatwiej się rozeznać w propozycjach.
 • Listę publikujesz na swoim kanale informacji – może to być Twój blog, profil na fejsie, soupka, flickr, cokolwiek. Niech tylko Twoi czytelnicy i znajomi to zobaczą i wystarczy. Będzie jednak super, jeśli też ich namówisz na ich własne listy. W końcu robimy Internety!
 • Jak nie chce Ci się tłumaczyć każdorazowo o co w ogóle chodzi to możesz podlinkować do tej notki (oh well, po to powstała), ale nie nalegam. Będzie mi za to bardzo miło :)
 • Link do opublikowanej listy możesz wrzucić poniżej w komentarzach, skoro tutaj się zaczyna to też niech tu się spina

Dodam tylko, że listy linkujcie także w komentarzach tego postu na blogu jestKultura.pl.
   A teraz nie pozostaje mi nic innego, jak podanie swoich typów. Kolejność przypadkowa:

Audio Lifestyle -nowości i ciekawostki ze świata muzyki i sprzętu hi-fi opisane w ciekawy, a czasem nawet  bezkompromisowy sposób. Do tego rewelacyjna seria Maybe Vinyl Baby, oraz poradnik początkującego audiofila, czyli Audiofilskie Prawdy.

Graforoman -poważnie niepoważny blog -pierwszy, który się ucieszył, że zacząłem prowadzić bloga ;-) Jego wyobraźnię i humor ogranicza tylko rozmiar naszej galaktyki, a i to nie jest całkiem pewne. Nieśmiało dodam, że we trójkę (Ja, Graforoman i Yerzu) tworzyliśmy (tworzymy?) serię Lashcore -multipowieść, której losy znów stanęły w miejscu, bo nikt nie ma odwagi jej zakończyć...

Rolowy świat muzyki i nie tylko -Rolu najpierw zaczął komentować moje posty, a potem sam założył bloga, na którym przedstawia muzykę, której słucha. Tak naprawdę, to powinienem Rola znielubić, bo moim zdaniem osobistym, jego recenzje są o niebo lepsze od moich. Są po prostu świetne!

Na marginesie życia -to nowy, świeżutki blog, który opisuje pracę kuratora sądowego w sposób jak najbardziej bezpośredni, dosadny i prawdziwy. Jak raz tam zajrzycie, to przeczytacie wszystkie posty na raz i będziecie błagać o więcej. Materiał na świetną książkę. Uwaga! Autor nie przebiera w słowach i dla niektórych może być zbyt, ehem, kontrowersyjny (jak to teraz się ładnie mówi). I niepoprawny politycznie (jak to się teraz jeszcze ładniej mówi).

Ameryka i ja -przyzwyczaiłem się patrzeć na USA jak na państwo, które swoimi żołnierzami próbuje na swoją modłę przerobić cały świat, jak na kraj pełen okrąglutkich, niezbyt rozgarniętych amerykanów opychających się hamburgerami zapijanymi hektolitrami Coli i oczywiście stolicę krążowników szos i taniego paliwa. A tu niespodzianka! Lee opisuję inną Amerykę. Taką normalną, zwyczajną. Dodatkowo jej zdjęcia są po prostu świetne! Lee twierdzi, że pstryka je telefonem, ale ja jej nie wierzę ;-)

No to tyle. Zajrzyjcie sobie na te blogi. Naprawdę, nie zawiedziecie się! 

8 komentarzy:

 1. Też zabieram się za pisanie takiej listy i już widzę, że dwie pozycje będą się powtarzać ;) Swoją drogą, to chyba u Ciebie znalazłem link do Na marginesie życia, za co wielkie dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za uznanie:) btw. ja jestem taki fajny, że mnie się nie da nie lubić:) to ja też będę "na topie" i swoją listę zaraz zrobię

  OdpowiedzUsuń
 3. Rolu, nie dość, że lepiej piszesz ode mnie, to na dodatek jesteś taki fajny? Ooooo, mój miły Panie, teraz to szanownego Pana na pewno znielubię!!!!! ;-)
  Dirk, Rolu czekam na Wasze zestawienia, Panowie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Tworzymy? No pewno, że tworzymy... może ostatnio trochę wolniej, bardzo wolniej.

  A opublikuj Lashcore u siebie. A co!? A niech! Może komentarze u Ciebie dadzą nam kopa do pisania. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja powyższego grafomana wklejam z przeglądarkową zakładkę;) aż głupio to pisać, skoro tu jest (jeszcze się typowi za dobrze zrobi), ale ja pierduuuu, myślałem, ze euro koko w tym sezonie już nic nie przebije.

  OdpowiedzUsuń
 6. Grafo przebija wszystko, nawet Chuck Norris się go boi!

  OdpowiedzUsuń
 7. Norris. Ten leszcz. Phi. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję za wyróżnienie! Bardzo mi miło. I chciałam powiedzieć, że NAPRAWDĘ bardzo dużo zdjęć robię iPhonem, NAPRAWDĘ. Gdybym miała cały czas dźwigać wielki aparat, zapłakałabym się... Szkoda, że wszystkiego nie da się zrobić komórką:)

  OdpowiedzUsuń