Pokaż przykład MUSIC ON THE HEAD: Armia -Legenda -in search of the lost chord.

wtorek, 22 maja 2012

Armia -Legenda

Armia


   Ta płyta to naprawdę legenda! Co prawda moim pierwszym kontaktem z muzyką Armii był album koncertowy "Exodus" pożyczony od Zibiego, a "Legendę" poznałem dopiero później z kasety (a jakże!). Pożyczył mi ją ktoś (tak pożyczył, że do dziś ją mam), ale nie pamiętam kto, więc jestem usprawiedliwiony, że nie oddałem :-) I wiecie co? Pierwsze słuchanie nie zrobiło na mnie większego wrażenia. Sam się dziwię, jak to możliwe... A przecież mamy tu tyle Armijnych przebojów! Kurcze, wróciłem do niej ostatnio po kilku latach niesłuchania  i nie mogę się oderwać.
   Co prawda pisałem, że według mnie najlepszą płytą, jaką wydała Armia, jest "Freak", ale ciężko znaleźć jakiekolwiek analogie pomiędzy tymi wydawnictwami. A oba są wspaniałe. O ile tam fascynuje jazzowo-rockowa różnorodność, tak tutaj wali prosto w ryj ściana gitarowego dźwięku wzmocniona waltornią Banana. I mimo upływu lat, ta muzyka do dziś jest świeża i brzmi rewelacyjnie. Mało tego, mój dwuletni synek uwielbia śpiewać "Trzy Bajki" :-)
Ho-ho-ho-o!

5 komentarzy:

 1. Armia gra teraz cala plyte na koncertach..taka trasa jubileuszowa...na Odjazdach w tym roku tak bylo wlasnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiem... Ale nie dane jest mi to usłyszeć (zobaczyć)...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ach co to jest za płyta:) Chociaż brzmi jakby ją nagrywali w jaskini to i tak ją lubię. I zauważyłem taką rzecz: miałem kiedyś ten album w mp3 zgrywany z jakiejś starej wersji, teraz mam swoją Legendę w oryginale w reedycji i są różnice chociażby w Legendzie Zimowej. W starej wersji końcówka leci w instrumentalu, w nowej wersji jest refren Budzego. Ot taka mała ciekawostka;)

  OdpowiedzUsuń
 4. dziwna sprawa (albo nie), ale mam wersję kasetową z zupełnie inną okładką. hmm.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię do tej płyty wracać po latach. Doskonałe emocje! Jutro w drodze do pracy sobie posłucham zamiast Kędzierskiego i Tymonka!

  OdpowiedzUsuń