Pokaż przykład MUSIC ON THE HEAD: 102.30 -in search of the lost chord.

piątek, 10 czerwca 2011

102.30

Trójka

   Jeśli chodzi o radio to w zasadzie nic innego nie musi w eterze nadawać. Trójeczka jest na topie od lat. Od dziesiątek lat!
   Zaczęło się oczywiście od listy -to właśnie z niej nagrałem swój pierwszy utwór na kasetę magnetofonową! Potem siedzenie po nocy, polowanie na nadawane całe płyty -wtedy to było legalne, o prawach autorskich nikt nie słyszał, a redaktorzy mieli świadomość misji dostarczania ludziom w całym kraju muzyki, której nigdzie indziej nie można było zdobyć. Taka była Trójka. Do dziś mam te kasety. Wszystkie ponumerowane, poukładane, dokładnie opisane.
   A teraz? Przed chwilą skończyła się Lista Przebojów, teraz leci Męskie Granie. Czasem wkurza polityka, zaproszą do studia kilku bufonów, postawią im darmową kawę, więc ci nawijają co im tam akurat w głowie zaświta.
   Ale najważniejsza jest muzyka. Tutaj poznałem Archive, Mjut, Kinsky'ego, Sisters of Mercy i wielu innych. Dzięki, kochana Trójeczko!

5 komentarzy:

 1. Dołączam do wielbicieli magicznej Trójki. Kiedyś nagrywałem na szpulowca Status Quo, Lady Pank i inne cuda. Toczyłem wojny z siostrą, na czyją taśmę będziemy nagrywać przeboje z listy Niedźwiedzia.

  OdpowiedzUsuń
 2. A masz jeszcze tego szpulowca? To ja się nim che tnie zaopiekuję, jak leży gdzieś zapomniany, biedaczek!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy lampowy szpulowiec też cię interesuje?

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedy mam po niego przyjechać? :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Już dawno słuch po nim zaginął. Szkoda, to był używany Grundig.

  OdpowiedzUsuń