Pokaż przykład MUSIC ON THE HEAD: Internetowe zajawki vol.22 Co wiesz o kasetach magnetofonowych? -in search of the lost chord.

wtorek, 3 września 2013

Internetowe zajawki vol.22
Co wiesz o kasetach magnetofonowych?

Maxell


   Szukając ciekawostek o kasetach natknąłem się na quiz o tym nośniku przygotowany przez portal gazeta.pl. Jeśli chcecie sprawdzić swoją wiedzę o obiekcie naszego świętowania to zajrzyjcie tutaj i odpowiedzcie na dziesięć pytań. Sam zrobiłem sobie ten test i miałem 8 poprawnych odpowiedzi. Całkiem niezły wynik, nie?
   A jeśli spodobała Wam się ta zabawa, to może jeszcze quiz o urządzeniach powszechnie nazywanych walkmanami? Kilknijcie tutaj. W tej zabawie uzyskałem już 10/10, z czego jestem cholernie dumny!
A Wy? Jakie otrzymaliście wyniki? Pochwalcie się w komentarzach! 

13 komentarzy:

 1. Gratuluję,
  Ja w kasetach miałem wynik 7
  Nie słyszałem o nagrywaniu obrazu na kasety, 50 różnych długości też nie widziałem, a cena z allegro zaskakująca.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja w kasecie poprawnych miałem 6. Przyznam się, że w niektórych pytaniach strzelałem na "oślep" vide np. "Jak nazywała się polska marka kaset magnetofonowych produkowana w szczecińskich zakładach Wiskord?" - pierwsze słyszałem taką nazwę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to? To kolega nie ze Szczecina? Wiskord był w Podjuchach, pozostały tylko ruiny, oraz kilka różnych firm, z zupełnie inne branży, przejeżdżam czasem, dziś 3 krotnie.
   To były kiepskie kasety, z resztą tak samo jak inne polskie produkcje.

   Usuń
  2. Tak, szczecińskie kasety były gorsze nawet od Gorzowskich Stilonów...

   Usuń
  3. W gorzowskich była gorsza taśma strasznie brudząca głowice i mająca dziwną charakterystykę nie do skorygowania. W szczecińskich fatalne było spasowanie mechanizmu, ja zazwyczaj luzowałem śrubki by jako tako taśma się przesuwała, a sama taśma zazwyczaj w Supertonach była lepsza.

   Usuń
 3. w pierwszym quizie 6/10, w drugim 9/10..., no ale, jak pamiętam, 60% zalicza?

  OdpowiedzUsuń
 4. Po 8 i tu i tu :)No i cóż. półko-ścianę kaset mam do dziś. Słucham już niemal wyłącznie z nośników cyfrowych, ale nostalgia wywalić większości kaset nie pozwala. No i jak to wygląda!
  http://img513.imageshack.us/img513/3281/sthn.jpg

  A Walkmany przz liceum zajeździłem 3, bardzo długo miałem Casio AS - 220R - konkretny sprzęt nie do zajechania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brood, piękny zestaw! Aż się półki uginają!

   Usuń
 5. Ja miałem 7, nigdy bym nie zgadł, że było 50 różnych długości.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja w pierwszym quizie miałem 7 ;) . Nie wiedziałem ile długości wymyślono, ile kosztowały taśmy w Peweksie (kupowałem chromowe i chromowo-żelazowe, a te były droższe i skojarzyła mi się cena z nimi :) ), nie znałem maksymalnej ceny na "aledrogo".
  Kaset nie używam od dawna. Nawet mój ojciec, który ma ich sporo, nie używa ich teraz wcale (no, prawie wcale :) ).

  Pozdrawiam
  fozzie

  OdpowiedzUsuń
 7. zapraszam na facebook.com/kasetymagnetofonowe :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Co do tych długości kaset to troche żle sformułowali pytanie bo ja myślałem że chodzi o te które były do kupienia jako czyste a nie wogóle wyprodukowane. i co do obrazu też sie zdziwiłem

  OdpowiedzUsuń