Pokaż przykład MUSIC ON THE HEAD: Therion Live Gothic -in search of the lost chord.

poniedziałek, 11 czerwca 2012

Therion
Live Gothic

Therion

   Jakiś czas temu pisałem o mocy bijącej z albumu "Sirius B". Tutaj mamy tę moc bijącą ze sceny w Warszawskiej "Stodole". Cóż to za koncert! Aż żal, że samemu się tam nie było! Na szczęście do dwupłytowego setu jest dodany bonus w postaci płyty DVD z występu zespołu podczas którego nagrano ten album. Świetna sprawa.
   "Live Gothic" jest zapisem z trasy promującej płytę "Gothic Kabbalah" więc pojawiło się tam sporo kawałków z tego albumu, ale na szczęście jest też kilka numerów z "Sirius B" (rewelacyjny "The Blood of Kingu"), "Lemurii" jak i wcześniejszych dokonań grupy. Z każdego utworu bije moc, pasja, potężna energia i niesamowite zaangażowanie muzyków w to, co robią. Co zresztą jeszcze lepiej widać, gdy ogląda się materiał na DVD. Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chociaż trochę słucha Therion. 
   Jest jeszcze jedna sprawa: jakość dźwięku. Swego czasu pastwiłem się nad koncertówką Killing Joke, "Requiem", gdzie całą przyjemność słuchania szlag trafił przez tandetną wręcz obróbkę (albo jej brak). Tutaj jest zupełnie odwrotnie. Muzyka brzmi przecudownie, jest pełna przestrzeni, dynamiki i po prostu wbija w fotel. Rewelacja, oby wszystkie płyty live brzmiały w ten sposób!

3 komentarze:

  1. Absolutnie najlepszy album kapeli. Pamiętam, jak kiedyś myślałem, że oni nie mogą być tak dobrzy na żywo jak w studio, bo to byłoby za dużo. Ha, na tej płycie udowodnili, że na żywo wypadają nawet lepiej. Podobne durne przekonanie w mojej głowie krążyło kiedyś wokół Nightwisha (tego prawdziwego, z Tanją), aż nie zobaczyłem "End of an Era".

    OdpowiedzUsuń
  2. No, ja mam nadzieję, że w październiku w Krakowie będzie podobnie (albo jeszcze lepiej:)), bilety już zakupione

    OdpowiedzUsuń
  3. Mirek, zrób fotki na koncercie, napiszesz jak było i umieścimy to na blogu!

    OdpowiedzUsuń